Logowanie
czwartek, 19 Paź 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

P9190007

19 września 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

Uczniowie pod opieką pp. M. Wielogórskiej i L. Kochan przygotowali i zaprezentowali krótki program artystyczny. Prowadząca apel powitała wszystkich uczniów, szczególnie miło tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

Drukuj

Tegoroczne wakacje wolontariusze z naszego Ośrodka rozpoczęli bardzo pracowicie. Na samym początku udaliśmy się do Wrocławia, aby przekazać zebrane nakrętki w ramach realizacji zadania nr 5. Oddaliśmy je w punkcie odpadów, gdzie zostały zważone, otrzymaliśmy wynik: 134,75 kg.

Potem pojechaliśmy do siedziby Fundacji, gdzie przekazaliśmy puszki ze zbiórki w ramach realizacji zadania nr 6 "Nadzieja zamiast kwiatka". Nazajutrz otrzymaliśmy telefon, że zebrana kwota to: 1171,43 zł.

Drukuj

W sobotę, 9 września, przyłączyliśmy się do barwnego pochodu, który przeszedł ulicami Wrocławia. Osiem przedstawicielek naszego Ośrodka, z balonami w rękach i uśmiechami na twarzach, radośnie promowało wspieranie Przylądka Nadziei i Podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Udział w korowodzie to także podsumowanie akcji Szkoły dla Nadziei.

Drukuj

IMG_2461

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy włączeniem się w akcję Narodowego Czytania, której patronuje Prezydent RP. Nasze zgłoszenie zostało przyjęte, choć czytaliśmy kilka dni później, bo 6 września.

W tym roku obowiązkową lekturą było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie dramatu poprzedzone zostało prezentacją PP, która przybliżyła wszystkim autora i jego działo, podobnie jak wystawa i zdromadzone rekwizyty, nawiązujące do tekstu, np. stroje krakowskie, chochoł, złoty róg, czy podkowa.

Drukuj

Rok szkolny 2016/2017 zakończyliśmy uroczystym apelem, podczas którego pożegnaliśmy naszych absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Młodsi koledzy i koleżanki zaprezentowali na tę okoliczność krótką etiudę teatralną pt. „Narodziny motyla”, piosenki i pożegnalne wiersze. Wszyscy życzyliśmy naszym starszym kolegom powodzenia w dorosłym życiu.

To nie był koniec pożegnań, bowiem serdeczne i pełne ciepła podziękowania zostały skierowane również do pań: Krystyny Sawiniec - wicedyrektor, Danuty Chociaj - nauczyciela wychowawcy oraz Bronisławy Śliwowskiej - pracownika obsługi, za wieloletnie zaangażowanie w pracę w Ośrodku.

Nasz patron mówił:

"(...) sędziowie sami są dziećmi i wiedzą, jak trudno jest nie zrobić nic złego i wiedzą, że każdy się może poprawić, jak chce i stara się, że by się poprawić."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Piotra, Michała, Ziemowita
372396
Dziś:426
Wczoraj:439
W tym tygodniu:2184
W tym miesiącu:8272
Ogółem:372396
Twoje IP: 54.81.178.153
unix 0.0
Aktualnie: 260