Logowanie
poniedziałek, 18 Gru 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

Drukuj

WP_20171107_15_35_11_Pro

Dni są chłodniejsze, coraz szybciej zapada ciemność, a my szukamy sposobu, jak umilić sobie czas w tej listopadowej szarudze. Może pójdziemy do kina albo wybierzemy się do teatru? Niestety, żeby to zrobić, musielibyśmy wyjechać do większego miasta.

Tymczasem potrzeba, by poprawić sobie humory i miło spędzić czas jest tak wielka, że musimy ją zaspokoić już teraz.

Drukuj

PB080011W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem

„ŚNIADANIE DAJE MOC".

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro-Toques (ET), organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

Drukuj

1

„Kiedy miedzianą rdzą

pożółkłych jesiennych liści więdną obłoki,

zgadujemy, czego od nas obłoki chcą,

smutniejące w dali swojej wysokiej"„

                                                              Dzień Zaduszny"J. Brzechwa

Za nami czas zadumy – Dzień Wszystkich Świętych. My również częściej myślimy o trwaniu, przemijaniu i o ludzkim losie.

Ostatnio najmłodsza grupa udała się na cmentarz, by uczcić tych, którzy już odeszli. Tam, pod obeliskiem upamiętniającym „Wąsoskie Dzieci", spotkali ludzi porządkujących teren. Wśród nich był również syn jednego z chłopców, który ocalał z setek więzionych dzieci w Przytułku dla dzieci i niemowląt oraz domu starców w Wąsoszu, który mieścił się w murach naszego Ośrodka.

Drukuj

PA160005

List, e-mail, poczta, czyli przesyłanie wiadomości.

W roku szkolnym 2017/2018 klasa III gimnazjum, której wychowawcą jest Katarzyna Kordiak, pracowała nad projektem edukacyjnym pt.„List, e-mail, poczta, czyli przesyłanie wiadomości". Opiekę merytoryczną objęła wychowawczyni klasy oraz pp. Maria Wielogórska i Joanna Wielogórska.

Projekt realizowany był na lekcjach: plastyki, techniki, funkcjonowania w środowisku, muzyki z rytmiką i religii. Przez okres 2 tygodni uczniowie poznawali różne wiadomości, ciekawostki dotyczące historii listów, poczty i przesyłania wiadomości.

Drukuj

PA250004

Jesień w pełni, a my wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu, gdzie obserwowaliśmy, jak zmienia się przyroda o tej porze roku.

Obejrzeliśmy również wystawę miniaturowego świata Kolejkowo. Jest to ogromna makieta, tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk.

                                               Katarzyna Kordiak

Nasz patron mówił:

"Szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Laura, Bogusław, Gracjan
395309
Dziś:322
Wczoraj:421
W tym tygodniu:743
W tym miesiącu:7486
Ogółem:395309
Twoje IP: 54.221.76.68
unix 0.0
Aktualnie: 48