Logowanie
czwartek, 24 Maj 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

  Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

Drukuj

1

CIEPŁYCH I UDANYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI I RADOŚCI  W NADCHODZĄCYM ROKU

WSZYSTKIM SYMPATYKOM NASZEGO OŚRODKA

ŻYCZĄ -  DYREKCJA, PRACOWNICY ORAZ UCZNIOWIE

SOSW W WĄSOSZU

Drukuj

PC180068

Choć do świąt jeszcze kilka dni, my natchnieni już ich duchem, postanowiliśmy głosić dobrą nowinę innym.

W poniedziałek odwiedziliśmy małe dzieci, które uczestniczą w zajęciach wczesnego wspomagania w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Górze. Na widowni oprócz dzieci zasiedli ich rodzice, dyrektor Poradni p. Bernard Bazylewicz, wicedyrektor p. Aneta Chmiel - Kwaśnica, dyrektor naszego Ośrodka p. Justyna Dąbrowska oraz pracownicy PPP.

Przedstawiliśmy zebranym przygotowane przez nas jasełka. Wspólnie z wszystkim kolędowaliśmy.

Drukuj

20171213_130945

W środę, 13 grudnia 2017r., otrzymaliśmy bardzo miłą przesyłkę. Zawierała ona podziękowania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy za włączenie się do Narodowego Czytania.

Choć w tym przedsięwzięciu bierzemy udział już od kilku lat, to dopiero w tym roku pierwszy raz zgłosiliśmy swój udział do Kancelarii Prezydenta RP. Opłacało się w dwójnasób. Nie tylko mieliśmy sposobność wspólnie czytać ciekawy, choć czasami trudny do zinterpretowania, tekst Stanisława Wyspiańskiego, ale dostaliśmy też miłe i motywujące podziękowania. Już teraz możemy obiecać, że w przyszłym roku również przyłączymy się do tego „wspaniałego święta polskiej literatury".

Drukuj

WP_20171212_15_33_56_Pro

15 grudnia bieżącego roku wolontariusze naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka „Wiosna" w Krzydlinie Małej. Po raz trzeci, dzięki wsparciu życzliwych uczniów i nauczycieli naszego ośrodka, udało się zorganizować zbiórkę darów i zawieźć je dzieciom w Krzydlinie.

Na miejscu rozmawialiśmy z pracownikami na temat funkcjonowania placówki opiekuńczo – wychowawczej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Poznaliśmy maluszki, z którymi spędziliśmy miło czas na zabawie.

Drukuj

20171213_174916

Zbliżają się święta, a wokół nas roztacza się ich ciepły i radosny nastrój. Ulice ozdobione są kolorowymi światłami, a wystawy sklepowe i reklamy kuszą propozycjami prezentów. Niektóre z nich zapewne znajdziemy pod choinami w naszych domach.

Niestety, nie dla wszystkich jest to miły i przyjemny okres, dlatego staramy się podzielić naszą radością i miłością. W naszym Ośrodku już od kilku lat otwieramy nasze serca dla innych.

Nasz patron mówił:

"Szacunku dla bieżącej godziny, dla dnia dzisiejszego. Jak będzie umiało jutro, gdy nie dajemy żyć dziś świadomym, odpowiedzialnym życiem? Nie deptać, nie poniewierać, nie oddawać w niewolę jutra, nie gasić, nie śpieszyć, nie pędzić."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena
459493
Dziś:398
Wczoraj:420
W tym tygodniu:2128
W tym miesiącu:10105
Ogółem:459493
Twoje IP: 54.158.219.248
unix 0.0
Aktualnie: 67