Logowanie
środa, 23 Sty 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

123 października 2018 roku do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu z okazji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przybyli Sybiracy na Wieczór Patriotyczny. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Żywa legenda historii".

Zaproszonym gościom przybliżono w formie prezentacji multimedialnej historię placówki i zasady jej obecnego funkcjonowania. Po czym dzieci i młodzież Ośrodka zaprezentowały program słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej.

Drukuj

W dniu Zaduszek, w czas jesieni,

odwiedzamy bliskich groby,

zapalamy zasmuceni

małe lampki- znak żałoby.

Władysław Broniewski „ Zaduszki"

 

cmentarz gustawPaździernik to miesiąc, kiedy cieszymy nasze oczy pięknymi barwami liści, babim latem unoszącym się nad łąkami i leniwie przesuwającymi się nad polami mgłami. To także miesiąc zadumy i refleksji, które pojawiają się, gdy świat traci swoje piękne barwy. Wówczas nasze myśli kierujemy ku bliskim i innym ludziom, którzy już odeszli. Nasza pamięć o nich i szacunek przejawiają się w porządkowaniu grobów, paleniu lampionów i składaniu kwiatów.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych wychowankowie z grupy pierwszej kolejny raz uporządkowali teren wokół obelisku na cmentarzu, który upamiętnia „Wąsoskie dzieci"-ofiary zbrodni hitlerowskiej.

Drukuj

W piękne środowe popołudnie, 17.10.2018 r. wybraliśmy się społecznością internacką do pizzerii „Mr Jan" w Wąsoszu. Czekając na posiłek miło spędziliśmy czas w letnim ogródku, gawędząc ze sobą. Przyszedł czas na wspólną biesiadę.

Drukuj

118.10.2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ,,Symbole narodowe".

Celem konkursu było stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową, uwrażliwienie dzieci na wartości patriotyczno-narodowe, wzbudzanie w nich uczuć patriotycznych i narodowej dumy. Ocenie podlegały pomysłowość i oryginalność przekazu.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią twórczą, pomysłowością i poczuciem estetyki.

Wszystkieprace były bardzo ciekawe, charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych.

Drukuj

20181016_10142116 października 2018 r. czworo uczniów naszej placówki po raz kolejny wzięło udział w V Przeglądzie Zespołów Artystycznych „Młode Talenty" w Oławie. Nasi najmłodsi artyści zaśpiewali piosenkę pt. „Jestem Polakiem", natomiast uczennica klasy VIII utwór pt. „Byle jak" z repertuaru Margaret.

Organizatorzy przeglądu postawili sobie następujące cele: promowanie i prezentacja młodych talentów, rozwijanie zainteresowań artystycznych, integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz aktywne spędzanie czasu.

Nasz patron mówił:

"Zawarłem z życiem umowę: nie będziemy sobie przeszkadzać wzajemnie."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Maria, Ildefons, Rajmund
563791
Dziś:394
Wczoraj:465
W tym tygodniu:1819
W tym miesiącu:10400
Ogółem:563791
Twoje IP: 34.203.245.76
unix 0.0
Aktualnie: 200