Logowanie
czwartek, 24 Maj 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

  Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

Drukuj

PC070151

Pięcioro uczniów gimnazjum pod opieką pań: Katarzyny Kordiak i Lidii Jędryczki udało się 7.12.2017r. do Wrocławia na tradycyjny, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Była to okazja do zapoznania się z pięknymi wyrobami rękodzielniczymi, skosztowania regionalnych specjałów, np. grillowanego oscypka z dodatkiem konfitury z żurawiny. Dużą popularnością cieszyły się również toruńskie pierniczki w kształcie Mikołajków, reniferów, aniołków, misiów, bombek przepięknie zdobione kolorowym lukrem, które uczniowie zakupili sobie na święta.

Drukuj

12 grudnia 2017r. nasz Ośrodek po raz kolejny zorganizował Turniej o Puchar Starosty Górowskiego w Siatkówce.

Do udziału w turnieju zaproszono trzy drużyny. Były to reprezentacje placówek z Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 11 im. Józefy Joteyko z Wrocławia, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Góry.

Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym.
Drukuj

WP_20171127_18_51_03_Pro

Dnia 27.11.2017 roku , wychowankowie naszego Ośrodka, wraz z trzema opiekunami, tj. p. J. Papierniak, p. M. Białobrzewską i p. M. Osmelak, uczestniczyli w wyjeździe do kina ,,Helios" w Lubinie.

Celem zorganizowanego wyjazdu było obejrzenie trzeciej części filmu ,, Listy do M" – komedii romantycznej, której dwie części mieliśmy możliwość oglądania wcześniej również podczas wyjazdu do kina.

Drukuj

W Andrzejki, jak co roku, spróbowaliśmy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy związanej z naszą przyszłością.

Wróżby, to stary jak ludzkość, sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wróżeniu sprzyja początek adwentu. Panny wróżą sobie zamążpójście w wigilię św. Andrzeja, kawalerowie zaś ożenek w przeddzień św. Katarzyny.

Drukuj

20171129_142244Z okazji Światowego Dnia Życzliwości przesyłamy pozdrowienia. A w trudnej życia porze - do mediacji namawiamy, bo ona zgodą owocuje i wszystkim uśmiech na twarzy maluje.

Dbając o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich czytaliśmy i rozmawialiśmy o życzliwości i oraz znaczeniu postawy życzliwości w życiu każdego człowieka. W tym celu została wykonana gazetka z autorskimi sentencjami, pod hasłem "Podziel się swoją życzliwością", i zaprezentowana w holu szkolnym.

Nasz patron mówił:

"Można żądać dobroci, ale nie takiej, która jest poświęceniem."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena
459493
Dziś:398
Wczoraj:420
W tym tygodniu:2128
W tym miesiącu:10105
Ogółem:459493
Twoje IP: 54.158.219.248
unix 0.0
Aktualnie: 65