Logowanie
poniedziałek, 15 Paź 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

1

W upalne wtorkowe popołudnie (29.05.2018r) całą społecznością internacką wybraliśmy się do kawiarni „Bella Vita" w Wąsoszu. Rozsmakowaliśmy się tam w lodach o owocowych smakach lata.

Drukuj

 

29 maja 2018r. w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.
Naszą Placówkę reprezentowało 7 uczniów.

Wyniki:

-Zuzanna Trzecielińska 1. miejsce w biegu na 100 i 200 metrów

-Aleksandra Galicka 2. miejsce w biegu na 200 metrów

-Mateusz Zielony 2. Miejsce na 200 metrów,

Drukuj

20180509_160903

W tym roku pogoda w maju nas rozpieszcza. Postanowiliśmy zorganizować wiosenny piknik. Pomysł spodobał się wszystkim wychowankom. Rozpoczęliśmy od czynnego wypoczynku na powietrzu, gdzie główną atrakcją była zabawa z chustą animacyjną.

Jak wiadomo ruch wzmaga apetyt, dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na grillowaną kiełbaską, której smakowity zapach rozchodził się wokół.

Drukuj

6

22 maja 2018r. odbyły się w naszym Ośrodku obchody Dnia Europejskiego. W tym roku staramy się spoglądać na różne wydarzenia przez pryzmat obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: Drogi Polski do niepodległości i zjednoczonej Europy. Długa, pełna historycznych zakrętów, droga Polski do Unii Europejskiej została przedstawiona uczniom w prezentacji multimedialnej. Znalazły się tam odniesienia do ważnych dziejowych momentów, takich jak: chrzest Polski, który wprowadził księstwo Polan w krąg chrześcijańskiej cywilizacji europejskiej; odsiecz wiedeńska- tryumf króla Jana III Sobieskiego, który uratował Europę przed tureckim najazdem; odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli; lata okupacji hitlerowskiej i uzależnienia od Związku Radzieckiego; wewnętrzna walka Polaków o demokrację i oczywiście chwila wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Drukuj

IMG_3157

17.05.2018r., w naszym Ośrodku odbył się wieczorek poezji patriotycznej. Takie spotkanie ze sztuką, to doskonała sposobność dla młodych ludzi, by budować swą świadomości narodową, wspólnotę obywatelską, pogłębiać wiadomości na temat odzyskania niepodległości i budowania państwowości.

W czasie wieczorku czytaliśmy utwory m.in. Wisławy Szymborskiej, Władysława Broniewskiego, Tadeusza Kubiaka, Wandy Chotomskiej. Patriotyczne nuty i teksty odnaleźliśmy również w twórczości muzycznej.

Nasz patron mówił:

"Żyjemy pospiesznie, niedbale, powierzchownie, partacko."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Jadwigi, Teresy, Brunona
519806
Dziś:449
Wczoraj:465
W tym tygodniu:914
W tym miesiącu:6490
Ogółem:519806
Twoje IP: 54.161.100.24
unix 0.0
Aktualnie: 0