Logowanie
środa, 23 Sty 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

"Bez uczniów nie byłoby szkoły,

a bez szkoły nie byłoby nauczycieli"

W. Gombrowicz

IMG_3476Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony w naszej placówce rokrocznie bardzo uroczyście. W miniony piątek, 12 października, uczniowie wystąpili przed gronem pedagogicznym, pracownikami Ośrodka i zaproszonymi gośćmi w programie artystycznym. Piosenki, tańce, wiersze były najszczerszym i najpiękniejszym wyrazem wdzięczności i życzeń dla wszystkich pracowników naszego Ośrodka.

Pani dyr. Justyna Dąbrowska również przekazała podziękowania i życzenia wszystkim zgromadzonym na uroczystości. Sekretarz Powiatu pani Elżbieta Kwiatkowska odczytała życzenia w imieniu Starosty Górowskiego Piotra Wołowicza.

Drukuj

20181011_12244411 października 2018 r. trzy uczennice naszego Ośrodka z p. Lidią Kochan wzięły udział w Quizie Ekologicznym w Szklarach Górnych, w którym zajęły II miejsce.

Cele tegoż projektu to: rozwijanie świadomości ekologicznej młodych ludzi, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowań przyrodniczych oraz tworzenie możliwości do prezentacji zdobytych wiadomości i umiejętności.

Drukuj

jesienne drzewo04.10.2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ,,Jesienne drzewo". Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią twórczą, pomysłowością i poczuciem estetyki. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych.

Drukuj

20181010_11250110 października 2018 r. cztery uczennice naszego Ośrodka wraz z pp. Katarzyną Bursztyńską i Lidią Kochan wzięły udział w XIV Międzyszkolnym konkursie Wiedzy o Zdrowiu w Piławie Górnej.

Konkursowi przyświecały następujące cele: zachęcanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do zdrowego stylu życia, zdobycie przez nich wiedzy prozdrowotnej oraz umiejętności niezbędnych do podejmowania wyborów korzystnych dla zdrowia.

Drukuj

13 października 2018 r. w Ośrodku obchodziliśmy „święto ziemniaka". Podczas licznych zabaw, konkurencji, zagadek oraz quizów wychowankowie poszerzali swoją wiedzę na temat historii ziemniaka oraz jego walorów żywieniowych i zdrowotnych. Następnie za pomocą narządów: dotyku, smaku, węchu rozpoznawali różnorodne dary jesieni.

Wychowankowie wykonali również portret Pani Jesieni, który ozdabia teraz wejście na jadalnię.

Nasz patron mówił:

"Ulicznikiem może być chłopiec, którego w domu bardzo nawet pilnują i niechętnie puszczają samego. Ale niech się wyrwie na ulicę, zachowuje się jak nieprzytomny. Zdaje mu się , że w tłumie może robić co chce, złośliwe figle przycho-dzą mu do głowy. Popycha, zaczepia, wariuje, rozgląda się i szuka, żeby przykrość zrobić i skryć się, i uciec. Właśnie przyjemność mu sprawia, co zabronione."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Maria, Ildefons, Rajmund
563784
Dziś:387
Wczoraj:465
W tym tygodniu:1812
W tym miesiącu:10393
Ogółem:563784
Twoje IP: 34.203.245.76
unix 0.0
Aktualnie: 75