Logowanie
czwartek, 19 Paź 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

20170407_103541

7 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Żmigrodu. Była to już kolejna wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tym razem celem naszego wyjazdu było poznanie zwyczajów ptaków drapieżnych oraz bocianów, przylatujących do nas wiosną.

Podczas bardzo interesujących zajęć poznaliśmy tryb życia oraz zwyczaje wymienionych ptaków, jak również adresy stron internetowych, na których można obserwować bociany w swoich naturalnych gniazdach. Taki sposób podglądania natury spotkał się z dużym zanintereowaniem naszych uczniów.

Drukuj

IMG-20170408-WA0001

Po raz pierwszy w Ośrodku, w dniach 27 marca – 2 kwietnia, obchodzony był Światowy Tydzień Pieniądza (Global Money Week).

Ta akcja kierowana jest do dzieci i młodzieży, jako przyszłych uczestników rynku finansowego i ma zasięg międzynarodowy. Hasło tegorocznej, VI edycji, brzmi „Learn. Save. Earn – Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj". W roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne występuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).

Podejmowane w Ośrodku działania były okazją do rozwijania przez uczniów umiejętności posługiwania się pieniędzmi w realnym życiu.

Drukuj

"W dobrej sprawie", to odpowiednie określenie naszych działań w obrębie zadań numer dwa i trzy, których realizację właśnie zakończyliśmy. Otrzymaliśmy kolejne koła „KOŁA RATUNKOWE".

Zadanie nr 2 dotyczyło przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

W szkole odbyła się prelekcja multimedialna podczas, której zostały przedstawione zadania, cele i założenia Fundacji. Każdy rodzic otrzymał ulotkę zachęcającą do odpisu 1% od swojego podatku przy składaniu deklaracji PIT.

Drukuj

DSC08597

Jak co roku wychowankowie internatu pożegnali zimę, a powitali wiosnę. Na początku spotkania zostali zapoznani z tradycją ludową topienia marzanny, utrwalili też wiadomości związane z nadchodzącą porą roku.

Aby tradycji stało się zadość, słomiana marzanna została spalona w kotłowni. W ekologicznym unicestwieniu symbolu zimy pomógł nam p. Józek - nasz palacz.

Drukuj

WP_20170331_07_34_00_Pro

Uczniowie klas szkoły podstawowej przystąpili w roku szkolnym 2016/2017 do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę".

Program ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, ale również z podkreślenia roli wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, rolnictwie.

                                 Koordynatorem programu była pani Marta Białobrzewska.

Nasz patron mówił:

"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Piotra, Michała, Ziemowita
372396
Dziś:426
Wczoraj:439
W tym tygodniu:2184
W tym miesiącu:8272
Ogółem:372396
Twoje IP: 54.81.178.153
unix 0.0
Aktualnie: 248