Logowanie
czwartek, 24 Maj 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

  Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

Drukuj

2Kontynuując akcję zdrowego śniadania pod ogólnopolskim hasłem: „ŚNIADANIE DAJE MOC”, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dnia 16 listopada br., wzięli udział w zajęciach kulinarnych. Podjęli się nie lada łatwego wyzwania polegającego na przygotowaniu soku warzywno – owocowego oraz kanapek bogatych w wartości odżywcze dla zdrowia człowieka.

Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty do realizacji tego zadania i na stole było zdrowo i kolorowo.

Drukuj

2

14 listopada w Oławie odbyły się Mistrzostwa Województwa Chłopców w Piłce Nożnej Halowej. Do zawodów przystąpiło 9 ekip, które podzielono na 2 grupy.

Reprezentacja naszej placówki trafiła do grupy wspólnie z Kątami Wrocławskimi, Oleśnicą, Jaworem i Szklarami Górnymi.

Drukuj

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 26 lat wspiera dzieci z całej Polski, które leczą się we wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei".

Dzięki programowi „Szkoły dla Nadziei" nasze gimnazjum może wspierać działania Fundacji. Jedną z najważniejszych akcji jest propagowanie wśród pracowników szkoły, jak i rodziców przekazywanie 1%. Fundacja, co roku przekazuje 1 mln zł na nierefundowane leki i kolejne 1.5 mln zł na specjalistyczne zabiegi fotoferez, niezbędne dla dzieci, które mają powikłania po przeszczepie szpiku, a za które NFZ nie płaci.

Niekiedy ostatnią szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie zagraniczne. I tutaj z pomocą przychodzi Fundacja, która przeznacza rocznie 4 mln złotych.

Drukuj

1Po raz trzeci w naszym Ośrodku zorganizowano konkurs czytelniczy pod hasłem „Czytanie jest podróżą do tysiąca światów". W tej edycji wychowankowie udali się w podróż w czasie i czytali wiersze o tematyce patriotycznej. W ten sposób przenieśli się do czasów, gdy nasi przodkowie walczyli o niepodległość swej ojczyzny.

Drukuj

WP_20171107_15_35_11_Pro

Dni są chłodniejsze, coraz szybciej zapada ciemność, a my szukamy sposobu, jak umilić sobie czas w tej listopadowej szarudze. Może pójdziemy do kina albo wybierzemy się do teatru? Niestety, żeby to zrobić, musielibyśmy wyjechać do większego miasta.

Tymczasem potrzeba, by poprawić sobie humory i miło spędzić czas jest tak wielka, że musimy ją zaspokoić już teraz.

Nasz patron mówił:

"Nie ma dzieci, są ludzie."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena
459495
Dziś:400
Wczoraj:420
W tym tygodniu:2130
W tym miesiącu:10107
Ogółem:459495
Twoje IP: 54.158.219.248
unix 0.0
Aktualnie: 151