Logowanie
sobota, 18 Sie 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

20171213_130945

W środę, 13 grudnia 2017r., otrzymaliśmy bardzo miłą przesyłkę. Zawierała ona podziękowania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy za włączenie się do Narodowego Czytania.

Choć w tym przedsięwzięciu bierzemy udział już od kilku lat, to dopiero w tym roku pierwszy raz zgłosiliśmy swój udział do Kancelarii Prezydenta RP. Opłacało się w dwójnasób. Nie tylko mieliśmy sposobność wspólnie czytać ciekawy, choć czasami trudny do zinterpretowania, tekst Stanisława Wyspiańskiego, ale dostaliśmy też miłe i motywujące podziękowania. Już teraz możemy obiecać, że w przyszłym roku również przyłączymy się do tego „wspaniałego święta polskiej literatury".

Drukuj

20171213_174916

Zbliżają się święta, a wokół nas roztacza się ich ciepły i radosny nastrój. Ulice ozdobione są kolorowymi światłami, a wystawy sklepowe i reklamy kuszą propozycjami prezentów. Niektóre z nich zapewne znajdziemy pod choinami w naszych domach.

Niestety, nie dla wszystkich jest to miły i przyjemny okres, dlatego staramy się podzielić naszą radością i miłością. W naszym Ośrodku już od kilku lat otwieramy nasze serca dla innych.

Drukuj

12 grudnia 2017r. nasz Ośrodek po raz kolejny zorganizował Turniej o Puchar Starosty Górowskiego w Siatkówce.

Do udziału w turnieju zaproszono trzy drużyny. Były to reprezentacje placówek z Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 11 im. Józefy Joteyko z Wrocławia, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Góry.

Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym.
Drukuj

PC070151

Pięcioro uczniów gimnazjum pod opieką pań: Katarzyny Kordiak i Lidii Jędryczki udało się 7.12.2017r. do Wrocławia na tradycyjny, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Była to okazja do zapoznania się z pięknymi wyrobami rękodzielniczymi, skosztowania regionalnych specjałów, np. grillowanego oscypka z dodatkiem konfitury z żurawiny. Dużą popularnością cieszyły się również toruńskie pierniczki w kształcie Mikołajków, reniferów, aniołków, misiów, bombek przepięknie zdobione kolorowym lukrem, które uczniowie zakupili sobie na święta.

Drukuj

W Andrzejki, jak co roku, spróbowaliśmy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy związanej z naszą przyszłością.

Wróżby, to stary jak ludzkość, sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wróżeniu sprzyja początek adwentu. Panny wróżą sobie zamążpójście w wigilię św. Andrzeja, kawalerowie zaś ożenek w przeddzień św. Katarzyny.

Nasz patron mówił:

"Nie ma dzieci, są ludzie."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Helena, Ilona, Bogusław
495830
Dziś:460
Wczoraj:455
W tym tygodniu:3462
W tym miesiącu:9230
Ogółem:495830
Twoje IP: 54.92.182.0
unix 0.0
Aktualnie: 97