Logowanie
czwartek, 19 Paź 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

WP_20170331_07_34_11_Pro

Wychowankowie z klas gimnazjalnych wzięli udział w II edycji programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje", którego celem było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz uświadomienie, jak ważną rolę w życiu codziennym odgrywają produkty zbożowe.

Uczniowie zmierzyli się również z wiedzą w przygotowanej grze szkolnej oraz zintegrowali się podczas wspólnego odkrywania tajników sztuki kulinarnej w praktyce.

Koordynatorem projektu była pani Marta Białobrzewska.

Drukuj

W sobotę (25.03.2017r.) grupa uczniów naszego Ośrodka (Kasia Mokrzycka, Karolina Rogowska, Kasia Rozlazła, Agnieszka Kaczmarek, Ola Rudnicka i Adaś Rozlazły) pojechała do Wrocławia, do Pasażu Grunwaldzkiego, by wesprzeć chore dzieci.

W ramach realizacji zadania nr 3 Akcji „Szkoły dla Nadziei" kwestowaliśmy i zachęcaliśmy ludzi do odpisów 1% na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

Drukuj

 

DSC0098315 marca 2017 r. odbyły się w naszym Ośrodku zajęcia otwarte w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości". Celem zajęć było uświadomienie uczniom konieczności ochrony różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie języka polskiego i niemieckiego Obejrzeli prezentację multimedialną promującą tegoroczne hasło, poprawność językową itp.

Drukuj

20170322_130650

Nasza biblioteka składa się z dwóch wyodrębnionych działów:

WYPOŻYCZALNI, Z KTÓREJ MOŻESZ WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU.

W naszej wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. możesz wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki.

Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również zbiorki wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

Drukuj

mms_img626576766

Rozwijając wiarę, wzmacniając nadzieję, dbając o zdrowie oraz budując prawidłowe relacje koleżeńskie – uczniowie w ramach podsumowania I semestru nauki dnia 1 marca br. zaprezentowali spektakl słowno – muzyczno – taneczny pt. „WARTO WIERZYĆ W LEPSZE JUTRO".

Spektakl oparty był na autorskim scenariuszu opracowanym przez pedagoga szkolnego Lidię Jędryczkę i zrealizowany we współpracy z p. Katarzyną Kordiak.

Nasz patron mówił:

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Piotra, Michała, Ziemowita
372396
Dziś:426
Wczoraj:439
W tym tygodniu:2184
W tym miesiącu:8272
Ogółem:372396
Twoje IP: 54.81.178.153
unix 0.0
Aktualnie: 250