Logowanie
poniedziałek, 15 Paź 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

IMG_3068

21.03.2018 r. do naszego Ośrodka przybyli uczestnicy III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko..."

Z ogromną przyjemnością powitaliśmy przedstawicieli pięciu placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Ratajczaka w Rydzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Księdza Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy oraz Zespół Szkół Specjalnych z Oławy.

W tym roku naszą placówkę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej: Jan Hływa (klasa II) oraz Aleksandra Galicka (klasa VII).

Celem konkursu jest popularyzacja piosenek dziecięcych i młodzieżowych oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego konkurowania ze sobą. Ocenie podlegały walory głosowe uczestników, interpretacja utworów, muzykalność i poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Drukuj

IMG_2966

        "Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych."

                                                             Ralph Waldo Emerson

 

 

  

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I WYCHOWANKOWIE

  SOSW W WĄSOSZU

  składają serdeczne podziękowania

                                

PANI ELŻBIECIE POPRAWSKIEJ

za wieloletnią, owocną współpracę, rozwijanie zamiłowań czytelniczych, szerzenie kultury wśród naszych wychowanków.

Przez wszystkie lata, kiedy kierowała Pani Biblioteką Publiczną w Wąsoszu, było to miejsce przyjazne nie tylko nam nauczycielom, ale przede wszystkim naszym uczniom. Pani praca i podejmowane przedsięwzięcia były często inspiracją naszych działań.

Trudno wyliczyć wszystkie zajęcia, w których braliśmy udział. Były tradycyjne lekcje biblioteczne, spotkania z pisarzami, powitania wiosny konkursy plastyczne, recytatorskie, poświęcone twórczości i życiu pisarzy. Z książką pod pachą jechaliśmy na rajd rowerowy. Korzystaliśmy z wystaw tematycznych i artystycznych, ucząc dzieci historii, rozwijając ich wrażliwość i poczucie estetyki.

Te wszystkie inicjatywy cechowała różnorodność, oryginalność i zawsze dobre przygotowanie. Zachęcało to nas do korzystania z oferty kulturalnej biblioteki.

Drukuj

2

Dnia 20 lutego br. został zaprezentowany przez uczniów spektakl słowno – muzyczno – taneczny pod hasłem: Podróż od tolerancji przez życzliwość do mediacji,

Drukuj

IMG_2963

13 marca 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie pt."Spotkanie z Elą i Julianem- wspólne wierszy czytanie".

Na tę okazję stworzyliśmy w naszej jadalni małą, poetycką kawiarenkę. Bohaterami tego wydarzenia byli p. Elżbieta Poprawska, wieloletnia wąsoska bibliotekarka, oraz Julian Tuwim.  Panią Elę gościliśmy osobiście, zaś poeta patronował nam literacko.

Na wieczór poetycki zaprosiliśmy także dwie emerytowane nauczycielki, miłośniczki poezji, pp. Marię Sobaniak i Krystynę Sawiniec.

Wstępem do czytania wierszy była prezentacja przypominająca w dowcipny sposób życie i twórczość Juliana Tuwima.

Drukuj

21 lutego 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Wąsoszu odbyły się zajęcia otwarte z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W zajęciach brali udział wszyscy uczniowie placówki.

Dzień ten obchodzony jest od 18 lat. Upamiętnia wydarzenia z 1952 roku, kiedy to w stolicy Bangladeszu - Dhace doszło do demonstracji studentów, domagających się uznania bengalskiego, ich języka ojczystego za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan.

Nasz patron mówił:

"Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Jadwigi, Teresy, Brunona
519807
Dziś:450
Wczoraj:465
W tym tygodniu:915
W tym miesiącu:6491
Ogółem:519807
Twoje IP: 54.161.100.24
unix 0.0
Aktualnie: 0