Logowanie
czwartek, 19 Paź 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

P2250009

Kamil Komisaruk ponownie wykazał się oryginalnością i zmysłem plastycznym, tym razem, w VIII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem", organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" w Turku.

Spośród różnej tematyki konkursu plastycznego Kamil postanowił narysować Matkę Bożą z Jasnej Góry (300 lecie Koronacji Cudownego Obrazu). Tą pracą zdobył II nagrodę konkursu.

W sobotę 25.02.2017 r. uczestniczył ze swoją mamą i p. K. Kordiak, wychowawcą klasy, w uroczystej gali wręczenia nagród w Turku.

Drukuj

IMG_20170209_113758

09.02.2017r chłopcy z naszego gimnazjum wzięli udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Strzegomiu.

Drużyny podzielono na dwie grupy. Los przydzielił nas do grupy z reprezentacjami szkół z: Ząbkowic Śl., Strzegomia i Świdnicy. Wszystkie mecze wygraliśmy:1:0 z Ząbkowicami, 2:0 ze Strzegomiem i 3:0 ze Świdnicą.

W finale pokonaliśmy reprezentację Jawora 3:0 i tym samym zdobyliśmy Puchar.

Drukuj

Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu. Nieważne, gdzie spędzisz ferie, są zasady, o których zawsze należy pamiętać:

• Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.
• Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja.
• Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im.
• Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze .
• Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu .
• Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.
• Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

Drukuj

WP_20170208_18_21_12_Pro

8 lutego nasi wychowankowie brali udział w zajęciach poświęconych tematyce bezpiecznych ferii. Prelekcja prowadzona była przez pp. K. Bursztyńską i M. Białobrzewską w ramach realizacji zadań Koła PCK.

Wychowankom uświadomiono i przybliżono istniejące zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w czasie ferii zimowych. Pracując w niewielkich grupach, dzieci utrwalały swoją wiedzę na temat zachowania bezpieczeństwa na podwórku, w domu i podczas wyjazdów na ferie. Uczyli się , jak zachowywać się w różnych środowiskach przyrodniczych oraz w kontaktach z obcymi ludźmi, zwłaszcza w sytuacjach zagrożenia.

Drukuj

25 stycznia 2017r. nasz Ośrodek po raz kolejny zorganizował Turniej o Puchar Starosty Górowskiego w Siatkówce.

Zaproszono 5 drużyn z województwa dolnośląskiego. Były to reprezentacje placówek kształcenia specjalnego z Trzebnicy, Wrocławia (ul. Kamienna i ul. Parkowa), Oleśnicy oraz tryumfatora ubiegłorocznego turnieju, drużynę Zakładu Poprawczego w Sadowicach.

Uczestników podzielono na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup Sadowice i Wąsosz spotkali się w finale.

Nasz patron mówił:

"Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Piotra, Michała, Ziemowita
372396
Dziś:426
Wczoraj:439
W tym tygodniu:2184
W tym miesiącu:8272
Ogółem:372396
Twoje IP: 54.81.178.153
unix 0.0
Aktualnie: 251