Logowanie
czwartek, 24 Maj 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

  Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

Drukuj

PB080011W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem

„ŚNIADANIE DAJE MOC".

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro-Toques (ET), organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

Drukuj

PA160005

List, e-mail, poczta, czyli przesyłanie wiadomości.

W roku szkolnym 2017/2018 klasa III gimnazjum, której wychowawcą jest Katarzyna Kordiak, pracowała nad projektem edukacyjnym pt.„List, e-mail, poczta, czyli przesyłanie wiadomości". Opiekę merytoryczną objęła wychowawczyni klasy oraz pp. Maria Wielogórska i Joanna Wielogórska.

Projekt realizowany był na lekcjach: plastyki, techniki, funkcjonowania w środowisku, muzyki z rytmiką i religii. Przez okres 2 tygodni uczniowie poznawali różne wiadomości, ciekawostki dotyczące historii listów, poczty i przesyłania wiadomości.

Drukuj

PA250004

Jesień w pełni, a my wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu, gdzie obserwowaliśmy, jak zmienia się przyroda o tej porze roku.

Obejrzeliśmy również wystawę miniaturowego świata Kolejkowo. Jest to ogromna makieta, tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk.

                                               Katarzyna Kordiak

Drukuj

1

„Kiedy miedzianą rdzą

pożółkłych jesiennych liści więdną obłoki,

zgadujemy, czego od nas obłoki chcą,

smutniejące w dali swojej wysokiej"„

                                                              Dzień Zaduszny"J. Brzechwa

Za nami czas zadumy – Dzień Wszystkich Świętych. My również częściej myślimy o trwaniu, przemijaniu i o ludzkim losie.

Ostatnio najmłodsza grupa udała się na cmentarz, by uczcić tych, którzy już odeszli. Tam, pod obeliskiem upamiętniającym „Wąsoskie Dzieci", spotkali ludzi porządkujących teren. Wśród nich był również syn jednego z chłopców, który ocalał z setek więzionych dzieci w Przytułku dla dzieci i niemowląt oraz domu starców w Wąsoszu, który mieścił się w murach naszego Ośrodka.

Drukuj

18.10.2017r. siedmiu uczniów, reprezentantów naszej placówki w siatkówce, udało się do lubińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej RCS na mecz Plus Ligi pomiędzy Cuprum Lubin, a Zaksą Kędzierzyn – Koźle.

Nasz Ośrodek przystąpił do akcji „Promocyjne Bilety dla Szkoły" i dzięki temu mogliśmy obejrzeć wspaniałe siatkarskie widowisko.

Nasz patron mówił:

"Zreformować świat - to znaczy zreformować wychowanie..."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena
459495
Dziś:400
Wczoraj:420
W tym tygodniu:2130
W tym miesiącu:10107
Ogółem:459495
Twoje IP: 54.158.219.248
unix 0.0
Aktualnie: 195