Logowanie
środa, 23 Sty 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

7Społeczność naszego Ośrodka odpowiedziała na zaproszenie Pary Prezydenckiej skierowane do Polaków i przyłączyliśmy się po raz kolejny do akcji Narodowe Czytanie. Nasze czytanie odbyło się z dwudniowym opóźnieniem, tj. 10.09.2018r. Było jednak równie podniosłe i uroczyste jak sobotnie spotkania w różnych zakątkach naszego kraju. Za namową Patronów tej akcji zaprosiliśmy do wspólnego czytania gości - emerytowane nauczycielki naszego Ośrodka i emerytowaną bibliotekarkę wąsoskiej placówki.

Drukuj

 

IMG_20180908_153846TRZY KOŁA RATUNKOWE ZA CHARYTATYWNOŚĆ

W ramach akcji zorganizowanej przez Fundację "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" mieliśmy do wykonania w ciągu całego roku szkolnego 6 zadań.

Ostatnie trzy polegały na: na zbiórce plastikowych nakrętek, zbiórce datków do puszek w ramach akcji "Nadzieja zamiast kwiatka" oraz udziale w Korowodzie Nadziei we Wrocławiu.

Drukuj

IMG_3264

Zawsze, gdy nadchodzi czerwiec wszyscy uczniowie niecierpliwie wyczekują ostatniego dnia w szkole. 22 czerwca 2018r. nadszedł ten moment. Uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne, niektórzy z biało – czerwonym paskiem. Było wiele wyróżnień i podziękowań dla wychowanków za cały rok ciężkiej pracy intelektualnej, sportowej i artystycznej.

Pani dyrektor Justyna Dąbrowska podziękowała nie tylko uczniom, ale także wszystkim pracownikom. Życzyła całej społeczności naszego Ośrodka wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Drukuj

INFORMACJE O WYNIKACH EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ W SOSW W WĄSOSZU

W dniach 22 – 30 maja 2018 r. zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty we Wrocławiu przeprowadził ewaluację w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wąsoszu. Badaniem w formie ankiety oraz wywiadu grupowego objętych zostało 20 uczniów, 25 rodziców i 26 nauczycieli. Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem placówki, grupowy z przedstawicielami organu prowadzącego, samorządu lokalnego i partnerami szkoły, grupowy z pracownikami niepedagogicznymi. Przeprowadzono także obserwacje lekcji, zajęć opiekuńczych w internacie oraz analizę dokumentacji. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmował dwa wymagania: „Planuje się i organizuje pracę w sposób sprzyjający osiąganiu celów placówki" oraz „Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne".

Drukuj

18 czerwca 2018r. odbyło się w naszej placówce spotkanie z policjantami.

Funkcjonariusze przypomnieli wychowankom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakich powinno się przestrzegać podczas zbliżających się wakacji. Dzięki prezentacji oraz pogadance zostały przypomniane numery alarmowe, zasady zachowania się: na kąpieliskach, podczas poruszania się po drogach w czasie spacerów, czy wycieczek rowerowych.

                                                                                  Katarzyna Kordiak

Nasz patron mówił:

"(...) sędziowie sami są dziećmi i wiedzą, jak trudno jest nie zrobić nic złego i wiedzą, że każdy się może poprawić, jak chce i stara się, że by się poprawić."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Maria, Ildefons, Rajmund
563791
Dziś:394
Wczoraj:465
W tym tygodniu:1819
W tym miesiącu:10400
Ogółem:563791
Twoje IP: 34.203.245.76
unix 0.0
Aktualnie: 195