Logowanie
czwartek, 24 Maj 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

  Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

Drukuj

W środę, 18.10.2017r., wieczorem odbyła się impreza integracyjna pod hasłem „Dzień Jesieni”, której organizatorkami były pp. K. Bursztyńska oraz A. Gustaw.

W części artystycznej dzieci z najmłodszej grupy wychowawczej zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie oraz teatralne.

Drukuj

Jak co roku wychowankowie grup wychowawczych włączyli się do akcji Światowego Dnia Mycia Rąk, organizowanej przez Światową Organizację Zdrowia, a ustanowionej przez UNICEF w 2008 r.

Wychowankowie, pod okiem pani pielęgniarki oraz opiekunów koła PCK, uczestniczyli w zajęciach instruktażowych poprawnego mycia rąk.

Drukuj

PA130002

"To co zrobisz dla dzieci, one później zrobią dla społeczeństwa".

                                                                  Karl Mennninger

Dnia 13 października w naszym Ośrodku odbyły się obchody DEN. Już od rana panowała niecodzienna atmosfera. Odświętne stroje uczniów i nauczycieli, uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że dzień ten upłynie w miłej i świątecznej atmosferze.

Na uroczystość przybyli uczniowie, wszyscy pracownicy i emeryci, którzy w naszym Ośrodku zostawili spory "kawałek swojego życia". Gościła również przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Górze - pani Elżbieta Kwiatkowska.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Drukuj

IMG_2673

                               Pod hasłem

„Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

29 września 2017 r. po raz trzeci uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W związku z tym przez cały wrzesień przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia. Klasa III Gimnazjum była zespołem sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia wśród rodziców, pracowników ośrodka oraz uczniów.

Każdy, kto dobrze odpowiedział na 6 przykładów mnożenia lub dzielenia, zostawał Mistrzem Tabliczki Mnożenia. Wspólna zabawa była okazją do śmiechu i żartów.

Podsumowując należy stwierdzić, że nie wszyscy starsi tabliczkę mnożenia znają...

                                  Wiesława Stuczyk – koordynator akcji w SOSW w Wąsoszu

Drukuj

IMG_20171014_093602_HDR

We wtorek, 10.10.2017r., miłośnicy biegania z naszej placówki udali się do Oleśnicy na Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.

Startujących podzielono na 4 kategorie. W grupie dziewcząt młodszych wystąpiły Zuzanna Trzcielińska i Aleksandra Galicka. Ola wywalczyła 4 miejsce, a Zuzia 7, w kategorii chłopców młodszych Adam Rozlazły zajął II miejsce.

Trzeba dodać, że dziewczęta startowały z zawodniczkami o trzy lata starszymi od siebie. Wśród chłopców rocznik 2000 i starsi bezkonkurencyjnym okazał się Adrian Haszowski.

Nasz patron mówił:

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena
459493
Dziś:398
Wczoraj:420
W tym tygodniu:2128
W tym miesiącu:10105
Ogółem:459493
Twoje IP: 54.158.219.248
unix 0.0
Aktualnie: 67