Logowanie
niedziela, 20 Sie 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

22 listopada, późnym popołudniem, zebraliśmy się w jadalni Ośrodka, aby spędzić czas przy wspólnej lekturze.

Spotkanie to było związane z II edycją konkursu pod hasłem: „Czytanie jest jak podróż do tysiąca światów". Tym razem temat brzmiał: „Jesień w wierszach".

Drukuj

IMG_210916 listopada uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zwykle przypominane są najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny oraz bohaterowie, którzy w nich uczestniczyli. Tym wszystkim wydarzeniom, bohaterom należą się od nas pamięć i szacunek.

W tym roku jednak pragnęliśmy wydobyć z cienia historii mniej znane postacie i wydarzenia. Chcieliśmy oddać hołd tym zrywom patriotycznym i ludziom, których bohaterstwo i oddanie znane jest tylko nielicznym.

Drukuj

a

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem

              „ŚNIADANIE DAJE MOC".

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro-Toques (ET), organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

W tym dniu, 9 listopada br., dbając o prawidłowe nawyki żywieniowe, spotkaliśmy się przy stole, aby przygotować zdrowy posiłek: razowe bułki z wędliną i białym serem oraz z warzywami, jak również aromatyczną herbatę z witaminami. Śniadanie było zdrowe, smaczne i kolorowe.

Wiemy, że: Najważniejsze życiowe przykazanie - to jeść codziennie zdrowe śniadanie, bo tylko wtedy do nauki i zabawy siły będziemy mieli bez liku.

Drukuj

IMG-20161113-WA0026

W środę (9.11.2016 r.) uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej udali się w czasie lekcji matematyki do banku PKO BP SA, mieszczącego się w centrum Wąsosza.

Wycieczka ta miała następujące cele: zapoznanie uczniów z działalnością banku, poznanie historii pieniądza oraz sposobów przeliczania banknotów i sprawdzania ich autentyczności.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie obsługiwać testery banknotów, co wzbudziło duże zainteresowanie.

Drukuj

Rogowska Karolina

Pod koniec października wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie fotograficznym pod nazwą "JESIEŃ W OBIEKTYWIE".

Główne cele tego konkursu to: upowszechnianie i popularyzacja zainteresowań fotograficznych wśród dzieci i młodzieży, ukazywanie miejsc w sposób ciekawy i oryginalny przy pomocy fotograficznych środków wyrazu i pełnej dowolności interpretacyjnej, propagowanie fotografii jako dziedziny sztuki oraz budzenie zainteresowań przyrodą.

Nasz patron mówił:

"Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Sabina, Sobiesław, Bernard
349419
Dziś:398
Wczoraj:419
W tym tygodniu:398
W tym miesiącu:8422
Ogółem:349419
Twoje IP: 54.158.217.43
unix 0.0
Aktualnie: 50