Logowanie
środa, 23 Sty 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

DSC_0438

11 czerwca 2018 r. grupa 28 uczniów Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wyjechała na wycieczkę do Jesionki na zaproszenie właścicieli znajdującego się tam trzygwiazdkowego hotelu Tanzanit. Miejscowość ta położona jest na terenie gminy Kolsko, której gospodarz – pan Henryk Matysik – osobiście powitał uczestników wyjazdu nad Jezioro Rudzieńskie. Pan wójt przedstawił walory krajobrazowe i wypoczynkowe Pojezierza Lubuskiego i zaprosił do odwiedzania tych urokliwych okolic.

Wycieczka do Jesionki była formą nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu.

Drukuj

IMG_20180609_192233

Duch, wynalazek i niesamowite kury rasy Sussex,

czyli wieczorna wizyta w Bibliotece Miejskiej w Górze

9 czerwca 2018 r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję pt. "Noc Bibliotek". Dorota i Aleksandra stawiły się o godz. 16.00 przy Bibliotece Miejskiej w Górze, skąd ruszyła gra miejska pod hasłem "RzeczpospoCzyta".

Gra nawiązywała do tegorocznych obchodów 100 lat niepodległości i książki, "Pan Kardan i przygoda z vetustasem". Tytułowy pan Kardan, który być może jest waszym sąsiadem – to wynalazca. Wymyśla rzeczy, które dotąd jeszcze nikomu nie przyszły do głowy. Chociażby vetustas! Wiecie, do czego służy to niepodobne do niczego urządzenie?

Drukuj

DSC_6004

28.05..2018r, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Patrona. Janusz Korczak – jak wszyscy wiemy, był wielkim przyjacielem dzieci, dlatego też uroczystość ta każdego roku obchodzona jest przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Nie inaczej było też i w tym roku. Obchody rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Uczniowie w krótkim wystąpieniu przybliżyli sylwetkę tego wielkiego człowieka. Następnie przytoczyliśmy słowa Janusza Korczaka, w których wyrażał swoje poglądy dotyczące roli ruchu i zabawy w życiu dziecka.

Drukuj

6 czerwca 2018 r. w Rawiczu rozegrano Wielkopolski Miting Lekkoatletyczny „OLIMPIADY SPECJALNE".

Każdy z naszych zawodników zdobył 2 medale.

Drukuj

DSC_602828.05.2018 roku w naszej placówce odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowano na powietrzu przy pięknej pogodzie. Tego dnia na dzieci czekało dużo atrakcji.

Z okazji swojego święta wychowankowie otrzymali życzenia. Na tę okoliczność przygotowano dla dzieci wiele różnych, ciekawych zabaw i wesołych konkurencji. Największym zainteresowaniem i powodzeniem dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia.

Wychowankowie również chętnie włączyli się do zabaw o charakterze sprawnościowo - czynnościowym. Świetnie bawiliśmy się z chustą animacyjną, do której włączyli się rodzice będący gośćmi na imprezie.

Nasz patron mówił:

"Mamy dwa wyrazy: swoboda i wolność. Swoboda, zda mi się oznacza posiadanie: rozporządzam swoją osobą. W wolności mamy pierwiastek woli, więc czynu zrodzonego z dążenia."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Maria, Ildefons, Rajmund
563784
Dziś:387
Wczoraj:465
W tym tygodniu:1812
W tym miesiącu:10393
Ogółem:563784
Twoje IP: 34.203.245.76
unix 0.0
Aktualnie: 70