Logowanie
czwartek, 22 Mar 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

Drukuj

4

Jak co roku społeczność internacka przywitała nowych wychowanków. Przedstawicielki sekcji rozrywkowo –sportowej przygotowały dla nich mały egzamin w formie zagadek i zabaw.

Nasze nowe koleżanki i koledzy wykonali znakomicie postawione przed nimi zadania. Otrzymali medale z napisem "Pierwsze koty za płoty" oraz drobne upominki.

Drukuj

P9190007

19 września 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

Uczniowie pod opieką pp. M. Wielogórskiej i L. Kochan przygotowali i zaprezentowali krótki program artystyczny. Prowadząca apel powitała wszystkich uczniów, szczególnie miło tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

Drukuj

IMG_2461

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy włączeniem się w akcję Narodowego Czytania, której patronuje Prezydent RP. Nasze zgłoszenie zostało przyjęte, choć czytaliśmy kilka dni później, bo 6 września.

W tym roku obowiązkową lekturą było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie dramatu poprzedzone zostało prezentacją PP, która przybliżyła wszystkim autora i jego działo, podobnie jak wystawa i zdromadzone rekwizyty, nawiązujące do tekstu, np. stroje krakowskie, chochoł, złoty róg, czy podkowa.

Drukuj

Tegoroczne wakacje wolontariusze z naszego Ośrodka rozpoczęli bardzo pracowicie. Na samym początku udaliśmy się do Wrocławia, aby przekazać zebrane nakrętki w ramach realizacji zadania nr 5. Oddaliśmy je w punkcie odpadów, gdzie zostały zważone, otrzymaliśmy wynik: 134,75 kg.

Potem pojechaliśmy do siedziby Fundacji, gdzie przekazaliśmy puszki ze zbiórki w ramach realizacji zadania nr 6 "Nadzieja zamiast kwiatka". Nazajutrz otrzymaliśmy telefon, że zebrana kwota to: 1171,43 zł.

Drukuj

W sobotę, 9 września, przyłączyliśmy się do barwnego pochodu, który przeszedł ulicami Wrocławia. Osiem przedstawicielek naszego Ośrodka, z balonami w rękach i uśmiechami na twarzach, radośnie promowało wspieranie Przylądka Nadziei i Podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Udział w korowodzie to także podsumowanie akcji Szkoły dla Nadziei.

Nasz patron mówił:

"Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Bogusław, Katarzyna, Oktawian
433005
Dziś:411
Wczoraj:421
W tym tygodniu:2142
W tym miesiącu:8630
Ogółem:433005
Twoje IP: 54.81.182.16
unix 0.0
Aktualnie: 123