Logowanie
sobota, 18 Sie 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

DSC_6004

28.05..2018r, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Patrona. Janusz Korczak – jak wszyscy wiemy, był wielkim przyjacielem dzieci, dlatego też uroczystość ta każdego roku obchodzona jest przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Nie inaczej było też i w tym roku. Obchody rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Uczniowie w krótkim wystąpieniu przybliżyli sylwetkę tego wielkiego człowieka. Następnie przytoczyliśmy słowa Janusza Korczaka, w których wyrażał swoje poglądy dotyczące roli ruchu i zabawy w życiu dziecka.

Drukuj

DSC_602828.05.2018 roku w naszej placówce odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowano na powietrzu przy pięknej pogodzie. Tego dnia na dzieci czekało dużo atrakcji.

Z okazji swojego święta wychowankowie otrzymali życzenia. Na tę okoliczność przygotowano dla dzieci wiele różnych, ciekawych zabaw i wesołych konkurencji. Największym zainteresowaniem i powodzeniem dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia.

Wychowankowie również chętnie włączyli się do zabaw o charakterze sprawnościowo - czynnościowym. Świetnie bawiliśmy się z chustą animacyjną, do której włączyli się rodzice będący gośćmi na imprezie.

Drukuj

 

29 maja 2018r. w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.
Naszą Placówkę reprezentowało 7 uczniów.

Wyniki:

-Zuzanna Trzecielińska 1. miejsce w biegu na 100 i 200 metrów

-Aleksandra Galicka 2. miejsce w biegu na 200 metrów

-Mateusz Zielony 2. Miejsce na 200 metrów,

Drukuj

1

W upalne wtorkowe popołudnie (29.05.2018r) całą społecznością internacką wybraliśmy się do kawiarni „Bella Vita" w Wąsoszu. Rozsmakowaliśmy się tam w lodach o owocowych smakach lata.

Drukuj

6

22 maja 2018r. odbyły się w naszym Ośrodku obchody Dnia Europejskiego. W tym roku staramy się spoglądać na różne wydarzenia przez pryzmat obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: Drogi Polski do niepodległości i zjednoczonej Europy. Długa, pełna historycznych zakrętów, droga Polski do Unii Europejskiej została przedstawiona uczniom w prezentacji multimedialnej. Znalazły się tam odniesienia do ważnych dziejowych momentów, takich jak: chrzest Polski, który wprowadził księstwo Polan w krąg chrześcijańskiej cywilizacji europejskiej; odsiecz wiedeńska- tryumf króla Jana III Sobieskiego, który uratował Europę przed tureckim najazdem; odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli; lata okupacji hitlerowskiej i uzależnienia od Związku Radzieckiego; wewnętrzna walka Polaków o demokrację i oczywiście chwila wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Nasz patron mówił:

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Helena, Ilona, Bogusław
495830
Dziś:460
Wczoraj:455
W tym tygodniu:3462
W tym miesiącu:9230
Ogółem:495830
Twoje IP: 54.92.182.0
unix 0.0
Aktualnie: 79