czwartek, 19 Paź 2017

Strefa rodzica

"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
ale po to, abym ja działał i kochał"

Witamy w naszym Ośrodku!

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wąsoszu jest publiczną placówką dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W skład SOSW wchodzą:

• Szkoła Podstawowa
• Gimnazjum
• Zasadnicza Szkoła Zawodowa
• Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Głównym celem Ośrodka jest wychowanie ucznia:

• samodzielnego, aktywnego, potrafiącego dokonać wyboru właściwych wartości moralnych,
• dojrzałego do odpowiedzialnego pełnienia ról społecznych,
• do samodzielnego funkcjonowania w środowisku i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Specjalistyczna kadra dba o wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia oraz przygotowuje uczniów do:

• uzyskania kwalifikacji zawodowych,
• do pracy i życia w warunkach współczesnego świata.

Staramy się rozwijać autonomię ucznia niepełnosprawnego oraz wyposażać w takie umiejętności i wiadomości, aby zdobył maksymalną niezależność życiową, był zaradny w życiu codziennym adekwatnie do indywidualnego poziomu sprawności i umiejętności.

Szczególną wagę przywiązujemy do przeciwdziałania wszelkim zagrożeniom i odpowiedniego reagowania w przypadku występowania ich na terenie Ośrodka i w środowisku lokalnym.

Szczegółowe cele Ośrodka określane są w podstawach programowych szkół, programie wychowawczym, programie profilaktyki oraz w wizji i misji Ośrodka.

"Można żądać dobroci, ale nie takiej, która jest poświęceniem."

Piotra, Michała, Ziemowita
W tym tygodniu:2184