czwartek, 22 Cze 2017

Szkoły

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z zakresu logopedii, muzykoterapii, gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć korekcyjno – kompensacyjnych – dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości. Uczniowie korzystają ze stołówki szkolnej, a po lekcjach przebywają w Internacie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu. Projekt obejmuje następujące działania:

* dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych,
* pomoc psychologiczno – pedagogiczną,
* efektywne programy doradztwa edukacyjno-zawodowego,
* wycieczki zawodoznawcze – 19 października 2010 r. uczniowie mieli możliwość zapoznać się z technologią i funkcjonowaniem zakładu DeLaval we Wrocławiu, produkującym maszyny do schładzania mleka.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone są następujące zajęcia edukacyjne:

* Funkcjonowanie osobiste i społeczne
* Wychowanie fizyczne
* Przysposobienie do pracy
* Rewalidacja indywidualna
* Zajęcia sportowe

"Zreformować świat - to znaczy zreformować wychowanie..."

Paulina, Jan, Tomasz
W tym tygodniu:2068