Logowanie
sobota, 21 Lip 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

Dbamy o nasze wspólne dziedzictwo

IMG_2508

Po raz kolejny nasza społeczność włączyła się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: Dziedzictwo krajobrazu - krajobraz dziedzictwa.

Z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia (26.09. 2017r.), w czasie których przybliżono zagadnienia związane z ideą świętowania tych dni. Pani E. Kochańczyk przypominała, co stanowi nasze dziedzictwo. Podkreśliła, że każdy z nas powinien o nie dbać, a właściwie, że jest to naszym wspólnym obowiązkiem wobec następnych pokoleń.

Następnie podziwialiśmy piękno Doliny Baryczy. Na prezentacji widzieliśmy nie tylko przepiękne zdjęcia krajobrazów, zwierząt i roślin, usłyszeliśmy również odgłosy przyrody, obejrzeliśmy ciekawe filmy.

W ramach poznawania przyrody Doliny Baryczy, uczniowie pod opieką p. L. Kochan, zbadali drzewostan Wąsosza. Wyszukali ciekawe okazy drzew, dokonali podstawowych badań ( obwód, wysokość, „ stan zdrowia") . Wyniki tych działań zobaczyliśmy na prezentacji.

Kolejnymi bohaterkami obchodów EDD były pszczoły. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. K. Kowaluk pt. „Pszczoły - nasze dziedzictwo, nasze pozytywne uzależnienie", przybliżającą życie pszczół, ich rolę w życiu człowieka i przyrody.

Był to wstęp do spotkania z pszczelarzem, panem Sz. Baranowskim. Nasz gość przyniósł ze sobą różne akcesoria, które potrzebne są pszczelarzom w ich pracy. Wiedza z prezentacji została zweryfikowane i uzupełniona przez praktyka. Temat zaciekawił uczniów o czym świadczyły liczne pytania o pracę pszczelarza i życie pszczół.

Zajęcia zakończyły się na słodko, bowiem, kto chciał mógł skosztować różnych miodów.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za udział spotkaniu.

                                                                                           Katarzyna Kowaluk

Nasz patron mówił:

"Zawarłem z życiem umowę: nie będziemy sobie przeszkadzać wzajemnie."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Wiktor, Daniel
481766
Dziś:381
Wczoraj:394
W tym tygodniu:2863
W tym miesiącu:8498
Ogółem:481766
Twoje IP: 54.161.40.41
unix 0.0
Aktualnie: 50