Logowanie
czwartek, 22 Mar 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości i…

Drukuj

Dbamy o nasze wspólne dziedzictwo

IMG_2508

Po raz kolejny nasza społeczność włączyła się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: Dziedzictwo krajobrazu - krajobraz dziedzictwa.

Z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia (26.09. 2017r.), w czasie których przybliżono zagadnienia związane z ideą świętowania tych dni. Pani E. Kochańczyk przypominała, co stanowi nasze dziedzictwo. Podkreśliła, że każdy z nas powinien o nie dbać, a właściwie, że jest to naszym wspólnym obowiązkiem wobec następnych pokoleń.

Następnie podziwialiśmy piękno Doliny Baryczy. Na prezentacji widzieliśmy nie tylko przepiękne zdjęcia krajobrazów, zwierząt i roślin, usłyszeliśmy również odgłosy przyrody, obejrzeliśmy ciekawe filmy.

W ramach poznawania przyrody Doliny Baryczy, uczniowie pod opieką p. L. Kochan, zbadali drzewostan Wąsosza. Wyszukali ciekawe okazy drzew, dokonali podstawowych badań ( obwód, wysokość, „ stan zdrowia") . Wyniki tych działań zobaczyliśmy na prezentacji.

Kolejnymi bohaterkami obchodów EDD były pszczoły. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. K. Kowaluk pt. „Pszczoły - nasze dziedzictwo, nasze pozytywne uzależnienie", przybliżającą życie pszczół, ich rolę w życiu człowieka i przyrody.

Był to wstęp do spotkania z pszczelarzem, panem Sz. Baranowskim. Nasz gość przyniósł ze sobą różne akcesoria, które potrzebne są pszczelarzom w ich pracy. Wiedza z prezentacji została zweryfikowane i uzupełniona przez praktyka. Temat zaciekawił uczniów o czym świadczyły liczne pytania o pracę pszczelarza i życie pszczół.

Zajęcia zakończyły się na słodko, bowiem, kto chciał mógł skosztować różnych miodów.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za udział spotkaniu.

                                                                                           Katarzyna Kowaluk

Nasz patron mówił:

"Szacunku dla jego niewiedzy! Szacunku dla pracy poznania! Szacunku dla własności dziecka i jego budżetu."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Bogusław, Katarzyna, Oktawian
433005
Dziś:411
Wczoraj:421
W tym tygodniu:2142
W tym miesiącu:8630
Ogółem:433005
Twoje IP: 54.81.182.16
unix 0.0
Aktualnie: 101