Logowanie
czwartek, 24 Maj 2018
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

  Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

Drukuj

Dbamy o środowisko, więc jesteśmy patriotami

P4230061

Nauczyciele naszego Ośrodka dużą wagę przywiązują do wychowania dzieci i młodzieży w duchu identyfikowania się z własnym regionem, lepszego poznania walorów przyrodniczo-krajobrazowych, uwrażliwienia ich na piękno przyrody i jej ochronę. Taką możliwość daje bezpośredni kontakt z przyrodą, czyli lekcje w terenie.

Dlatego też w tym roku, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi - 23 kwietnia 2018 r., uczniowie naszego Ośrodka wraz z nauczycielami wzięli udział w grze terenowej pod hasłem „Dbamy o środowisko, więc jesteśmy patriotami".

Przed wyruszeniem w trasę na Górkę Halinowską przypomniano uczniom podstawowe zasady poruszania się po mieście i poza nim oraz zapoznano z zasadami gry terenowej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i korzystając z planów miasta i okolicy wyruszyli w teren, wykonując po drodze kolejne zadania. Śmiechu i zabawy było bardzo dużo, szczególnie podczas poszukiwania ukrytych zadań do wykonania. Jeśliby jednak ktoś myślał, że był to tylko wesoły spacer na górkę, to myliłby się bardzo. Ukryte zadania były swoistymi sprawdzianami wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin wiedzy. By je rozwiązać uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami czytania ze zrozumieniem, biegłego liczenia w pamięci i sposobem pisemnym, wiadomościami z przyrody, spostrzegawczością itd. A po dotarciu na górkę czekało jeszcze kilka zadań matematycznych, dlatego też grillowana kiełbaska smakowała wszystkim jak nigdy!

Dla uczczenia Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym Ośrodku podejmowane są różne inicjatywy. Jeden z projektów gimnazjalnych poświęcony był dwóm wielkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość Polski: Tadeuszowi Kościuszce i Józefowi Piłsudskiemu, w kwietniu uczniowie rywalizowali w Biegach Niepodległości.

Poniedziałkowe spotkanie z ojczystą przyrodą było też doskonałą okazją, by nawiązać do nazwisk i wydarzeń historycznych związanych z tworzeniem się państwa polskiego, wielkimi czynami i dążeniem Polski do niepodległości. Rozwiązując szyfry, układając puzzle, śpiewając piosenki patriotyczne uczniowie po raz kolejny przypomnieli sobie ważne fakty z historii naszego kraju.

                                                         Lidia Kochan, Katarzyna Kowaluk

Nasz patron mówił:

"Bo dorosłemu nikt nie powie: 'Wynoś się', a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli, a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak - nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena
459496
Dziś:401
Wczoraj:420
W tym tygodniu:2131
W tym miesiącu:10108
Ogółem:459496
Twoje IP: 54.158.219.248
unix 0.0
Aktualnie: 275