Logowanie
poniedziałek, 18 Gru 2017
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Nasz Ośrodek położony jest w cichej, spokojnej miejscowości Wąsosz. Sięgające swym rodowodem średniowiecza miasteczko leży w widłach rzek Baryczy oraz Orli i stanowi centrum życia społeczno-gospodarczego oraz kulturalnego gminy. Tuż obok naszej szkoły znajduje się kompleks rekreacyjno – sportowy.

W czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych nasi uczniowie systematycznie korzystają z nowo wybudowanego stadionu Orlik oraz amfiteatru otoczonego malowniczym parkiem. Wiosną i latem mamy możliwość sprawdzenia swoich sił podczas spływów kajakowych Doliną Baryczy, z czego uczniowie bardzo chętnie korzystają. Niezbyt głęboka i leniwie płynąca przez większość dni w roku rzeka zapewnia bezpieczny wypoczynek w kajaku, który jest okazją do poprawienia kondycji fizycznej, jak i duchowej.

Każdego roku wszyscy chętni uczniowie mają możliwość poznawania naszego regionu, jak również atrakcyjnych turystycznie miast Polski, podczas różnego rodzaju wycieczek krajoznawczych. Byliśmy już m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Trójmieście, Karpaczu, Darłowie, Międzyzdrojach. Odwiedzamy również nasze bliskie okolice – Boszkowo, Lgiń, Wrocław, Poznań. Dużym zainteresowaniem cieszą się systematyczne wyjazdy na basen do Rawicza i parków wodnych w Lesznie, Wrocławiu i Trzebnicy. Najbliższe okolice Wąsosza dzieci często zwiedzają również na rowerach.

Zapraszamy do naszej bogatej galerii zdjęć z różnorodnych wycieczek.

W naszym Ośrodku pracuje wykształcona kadra, podnosząca systematycznie swoje kwalifikacje. Nauczyciele prowadzą wiele atrakcyjnych kółek oraz zajęć pozalekcyjnych, bogacących wiedzę oraz funkcjonowanie percepcyjno – motoryczne wychowanków.

Uczniowie mający problemy z porozumiewaniem się werbalnym, mają możliwość rozwijania swych kompetencji komunikacyjnych z wykorzystaniem najnowocześniejszego programu – protezy mowy „Mówik". Jest to aplikacja na urządzenia mobilne (smartfon, tablet), z systemem operacyjnym Android. Jest to polski program do porozumiewania się dla osób niemówiących (dzieci i dorosłych z afazją, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną) wyposażony w przystępne symbole (5 tys.) oraz syntezę mowy. Program zawiera gotowe dynamiczne, połączone ze sobą, tablice komunikacyjne, pozwalając użytkownikowi na komunikację w poprawnej formie gramatycznej.

Każdego roku szkoła realizuje ciekawe projekty edukacyjne, w ramach których, uczniowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych oraz biorą udział w wielu wycieczkach.

Zapraszamy do bliższego poznania naszego Ośrodka, pracy naszych uczniów i nauczycieli.

Drukuj

„ Mowa otwiera przed dzieckiem drzwi,
które wcześniej były dla niego zamknięte"

Gabinet logopedycznyW naszym Ośrodku realizowane są indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne.

 

Mowa pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Jej zaburzenia mogą spowodować nie tylko trudności w komunikowaniu się, ale również nieprawidłowe funkcjonowanie w grupie oraz niepowodzenia szkolne. Prawidłowa komunikacja jest narzędziem w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, opinii, odczuć. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w każdej sferze. Kluczowe jest więc kształtowanie mowy oraz prawidłowych wzorców mowy od najmłodszych lat.

Drukuj

W naszej szkole odbywają się również zajęcia w ramach Religijnego koła wokalno – instrumentalnego. Celem ich jest poznawanie piosenek religijnych oraz opanowanie podstawowych umiejętności gry na gitarze.

Drukuj

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na Kółko sportowo – rekreacyjne, gdzie w ramach zajęć sportowychdoskonalą technikę zespołowych gier sportowych:  siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej.

Drukuj

Zainteresowaniem uczniów cieszy się również Koło przyrodniczo-ekologiczne, gdzie mają możliwość bezpośredniego doświadczania świata poprzez:

Nasz patron mówił:

"Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Laura, Bogusław, Gracjan
395309
Dziś:322
Wczoraj:421
W tym tygodniu:743
W tym miesiącu:7486
Ogółem:395309
Twoje IP: 54.221.76.68
unix 0.0
Aktualnie: 48