Logowanie
środa, 23 Sty 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Joomla Templates and Joomla Extensions by joomla2you.Com

GIMNAZJUM

Umożliwia realizację obowiązku szkolnego uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym Na wszystkich etapach uczniowie objęci są rewalidacją indywidualną z…

GIMNAZJUM GIMNAZJUM

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Od listopada 2009 r. szkoła realizuje projekt systemowy: MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez…

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła w cyklu 3-letnim przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w życiu, zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Prowadzone…

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA DODATKOWE

  W naszym Ośrodku realizowanych jest wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich indywidualnych możliwości…

ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE
Drukuj

Nasz Ośrodek położony jest w cichej, spokojnej miejscowości Wąsosz. Sięgające swym rodowodem średniowiecza miasteczko leży w widłach rzek Baryczy oraz Orli i stanowi centrum życia społeczno-gospodarczego oraz kulturalnego gminy. Tuż obok naszej szkoły znajduje się kompleks rekreacyjno – sportowy.

W czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych nasi uczniowie systematycznie korzystają z nowo wybudowanego stadionu Orlik oraz amfiteatru otoczonego malowniczym parkiem. Wiosną i latem mamy możliwość sprawdzenia swoich sił podczas spływów kajakowych Doliną Baryczy, z czego uczniowie bardzo chętnie korzystają. Niezbyt głęboka i leniwie płynąca przez większość dni w roku rzeka zapewnia bezpieczny wypoczynek w kajaku, który jest okazją do poprawienia kondycji fizycznej, jak i duchowej.

Każdego roku wszyscy chętni uczniowie mają możliwość poznawania naszego regionu, jak również atrakcyjnych turystycznie miast Polski, podczas różnego rodzaju wycieczek krajoznawczych. Byliśmy już m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Trójmieście, Karpaczu, Darłowie, Międzyzdrojach. Odwiedzamy również nasze bliskie okolice – Boszkowo, Lgiń, Wrocław, Poznań. Dużym zainteresowaniem cieszą się systematyczne wyjazdy na basen do Rawicza i parków wodnych w Lesznie, Wrocławiu i Trzebnicy. Najbliższe okolice Wąsosza dzieci często zwiedzają również na rowerach.

Zapraszamy do naszej bogatej galerii zdjęć z różnorodnych wycieczek.

W naszym Ośrodku pracuje wykształcona kadra, podnosząca systematycznie swoje kwalifikacje. Nauczyciele prowadzą wiele atrakcyjnych kółek oraz zajęć pozalekcyjnych, bogacących wiedzę oraz funkcjonowanie percepcyjno – motoryczne wychowanków.

Uczniowie mający problemy z porozumiewaniem się werbalnym, mają możliwość rozwijania swych kompetencji komunikacyjnych z wykorzystaniem najnowocześniejszego programu – protezy mowy „Mówik". Jest to aplikacja na urządzenia mobilne (smartfon, tablet), z systemem operacyjnym Android. Jest to polski program do porozumiewania się dla osób niemówiących (dzieci i dorosłych z afazją, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną) wyposażony w przystępne symbole (5 tys.) oraz syntezę mowy. Program zawiera gotowe dynamiczne, połączone ze sobą, tablice komunikacyjne, pozwalając użytkownikowi na komunikację w poprawnej formie gramatycznej.

Każdego roku szkoła realizuje ciekawe projekty edukacyjne, w ramach których, uczniowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych oraz biorą udział w wielu wycieczkach.

Zapraszamy do bliższego poznania naszego Ośrodka, pracy naszych uczniów i nauczycieli.

Drukuj

„ Mowa otwiera przed dzieckiem drzwi,
które wcześniej były dla niego zamknięte"

Gabinet logopedycznyW naszym Ośrodku realizowane są indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne.

 

Mowa pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Jej zaburzenia mogą spowodować nie tylko trudności w komunikowaniu się, ale również nieprawidłowe funkcjonowanie w grupie oraz niepowodzenia szkolne. Prawidłowa komunikacja jest narzędziem w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, opinii, odczuć. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w każdej sferze. Kluczowe jest więc kształtowanie mowy oraz prawidłowych wzorców mowy od najmłodszych lat.

Drukuj

W naszej szkole odbywają się również zajęcia w ramach Religijnego koła wokalno – instrumentalnego. Celem ich jest poznawanie piosenek religijnych oraz opanowanie podstawowych umiejętności gry na gitarze.

Drukuj

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na Kółko sportowo – rekreacyjne, gdzie w ramach zajęć sportowychdoskonalą technikę zespołowych gier sportowych:  siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej.

Drukuj

Zainteresowaniem uczniów cieszy się również Koło przyrodniczo-ekologiczne, gdzie mają możliwość bezpośredniego doświadczania świata poprzez:

Nasz patron mówił:

"W zmęczeniu hartuję się i dojrzewam."
Janusz Korczak

Podaruj 1% podatku

Imieniny obchodzą:
Maria, Ildefons, Rajmund
563798
Dziś:401
Wczoraj:465
W tym tygodniu:1826
W tym miesiącu:10407
Ogółem:563798
Twoje IP: 34.203.245.76
unix 0.0
Aktualnie: 100